W trakcie realizacji

Współpracy ciąg dalszy :)

Dnia 17.07.2015r. odbyło się kolejne spotkanie z naszym ulubionym Kołem Lekarskim przy Klinice Kardiologii i Nadciśnienia Tętniczego CSK MSW. Zaprezentowaliśmy na nim dwa prototypy urządzeń, nad którymi pracowaliśmy: magnetometr – do pomiaru pola magnetycznego oraz podwójny pulsometr – do pomiaru deficytu tętna.

Celem pierwszego projektu było stworzenie wygodnego czujnika pola magnetycznego, który ostrzegałby przed zbyt silnym polem magnetycznym za pomocą dźwięku. Byłoby to użyteczne przykładowo dla ludzi z wszczepionym rozrusznikiem serca, wiedząc, że pole magnetyczne generujące dodatkowe impulsy mogłoby negatywnie wpłynąć na pracę rozrusznika.

Nasze urządzenie przystosowane do długoterminowego monitorowania zawiera czujnik przyczepiany do zwykłej elektrody na napie (zatrzasku), a większa część całego urządzenia znajduje się w torbie zapinanej na biodrach.Dodatkowo, zaprogramowaliśmy nasze urządzenie w ten sposób, by istniała możliwość zapisania na karcie SD danych pomiarowych w postaci pliku tekstowego.

magnetometr

Naszym drugim projektem był podwójny pulsometr, pozwalający na pomiar rytmu serca oraz tętna z palca. Zadaniem naszego urządzenia jest wykrywanie deficytu tętna, czemu towarzyszy sygnał dźwiękowy oraz zapis wartości deficytu tętna w postaci pliku tekstowego na karcie SD.

Nasze urządzenia oddaliśmy teraz w dobre ręce Koła Lekarskiego w celu pierwszych testów.

My nie możemy  doczekać się wyników, a Wy? 😉