Ciekawe wydarzenia

Warsztaty BioSa

Witajcie,

Dnia 12.12.15 odbyły się warsztaty naszego Koła w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

CZITT

 

Zajmowaliśmy się na nich głównie naszymi nowymi projektami:

  • „Human-human Interface”
  • „Biofeedback”

Projekt Human-human Interface

Czy kiedyś myśleliście o tym, żeby przejąć czyjąś wolną wolę? Będzie to możliwe w naszym nowym projekcie human-human interface. Założeniem naszego projektu jest wykorzystanie sygnału pochodzącego z mięśni przedramienia do wywołania ruchu ręki drugiej osoby.  Do stworzenia takiego układu wykorzystujemy platformę Arduino: płytkę Arduino Due oraz shield EKG-EMG. Na tym etapie pracy nad projektem udało się nam zarejestrować ruchy ręki w postaci amplitud, co widać na poniższym wykresie:

3

 

Aby sprawdzić rejestrowane przez nas wartości napięcia wyświetliliśmy nasz sygnał na oscyloskopie, wykorzystaliśmy do tego 3 jednorazowe elektrody standardowe.

6

 

9

 

Dalszymi planami związanymi z naszym projektem jest wykorzystanie wzmacniacza do zwiększenia napięcia wyjściowego sygnału, a następnie wysłanie go na przedramię pierwszego ochotnika 😉

 

Projekt „Biofeedback”

Pod tajemniczą nazwą tego projektu kryje się urządzenie do lewitowania przedmiotów za pomocą sygnałów fizjologicznych.  Czy macie w sobie moc poruszania przedmiotów? Za pomocą naszego urządzenia będziecie mogli to sprawdzić. Założeniem tego projektu jest wykorzystanie siły spokoju do wywołania oddziaływania na obiekt. Na tą chwilę w tym celu wykorzystujemy Arduino Uno oraz akcelerometr.

 

7

 

Warsztaty były świetną okazją do integracji oraz wymiany ciekawych pomysłów, a także do wspólnej pracy nad projektami. Towarzyszyła nam również pizza 😀 Bierzemy się do dalszych działań związanych z naszymi urządzeniami, a więcej informacji już wkrótce 🙂

 

10