Ogłoszenia BioS W trakcie realizacji

Co nowego u BioSa?

Cześć wszystkim!

Trochę nas tu nie było… Ale wracamy w całkiem nowej odsłonie i mimo kończącego się roku akademickiego z całkiem nową energią. Nasza strona uległa całkowitemu odświeżeniu i aktualizacji. Pod zakładką Działalność znajdziecie spis naszych projektów oraz wydarzeń w jakich braliśmy udział. Zachęcamy do zapoznania się z galerią, w której na bieżąco dzielimy się tym jak tak naprawdę wygląda praca w kole naukowym.

Gorące nowości na naszej stronie to zakładki:

  • Współpraca, w której znajduje się formularz dla osób/instytucji chcących nawiązać z nami szeroko rozumianą współpracę

  • Dołącz do nas!, gdzie widnieje formularz dla osób zainteresowanych dołączeniem do grona członków naszego Koła

Zachęcamy do zaznajomienia się z nową odsłoną strony internetowej, jak również do nawiązania z nami współpracy czy też dołączenia do naszych szeregów.

A co się u nas ostatnio działo?

Dla tych z Was co śledzą nas na facebooku, część aktualności jest znana. Jednak nie zdradziliśmy tam wszystkiego, a mamy się czym pochwalić.

Z radością możemy ogłosić, że zakwalifikowaliśmy się do oficjalnej fazy konkursu PhysioNet Challenge/CinC 2017: AF Classification from a short single lead ECG recording. W tym roku tematem konkursu jest klasyfikacja krótkich nagrań EKG na trzy kategorie: normalny rytm, migotanie przedsionków oraz inny rytm. Więcej informacji na temat projektu znajduje się tutaj. A my zakasamy rękawy do dalszej pracy 😉

Rozpoczęliśmy pracę nad projektem dotyczącym urządzenia do ciągłego pomiaru deficytu tętna, we współpracy z Kołem Naukowym Aparatury Biomedycznej z Wydziału Mechatroniki PW oraz Kołem Lekarskim przy Szpitalu MSW. Takiego sprzętu obecnie na rynku nie ma, występują jedynie aparaty do pomiaru punktowego. W związku z tym motywacje do pracy nad tym projektem są duże i już nie możemy doczekać się efektów naszej pracy. Pełny opis podziału zadań i naszych celów znajduje się tutaj.

Ostatni projekt, którym się zajmujemy dotyczy analizy danych medycznych (pochodzących z Wojskowego Instytutu Medycznego) i ma on na celu aktywizację kandydatów na członków do naszego koła. Celem projektu było zdobycie danych oraz ich analiza. Zadaniem takiego podejścia jest pokazanie na czym polega pozyskiwanie danych (i że nie zawsze jest to takie proste ;)) oraz poznanie technik analizy sygnałów, czym zajmujemy się na co dzień. Jest to świetna okazja aby połączyć świeże spojrzenie nowych osób w naszym gronie oraz zdobytej wiedzy naszych członków. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Jak Wam podoba się nowa odsłona naszej strony? Mamy nadzieję, że dzięki dokonanym zmianom strona stanie się bardziej przejrzysta oraz bogatsza w niezbędne informacje. Jeśli macie jakieś pytania, śmiało napiszcie do nas!

Jak myślicie, powinniśmy założyć konto naszego Koła na instagramie? 😀